Menu

Aktualności

Niestety dopiero po dwóch tygodniach od przekazania 7 lutego pytań audytorów z tzw. "wielkiej czwórki" otrzymaliśmy "odpowiedź" od Wojewody Mikołaj Bogdanowicz.Dwa tygodnie!!! zajęło ustalenie że pytania te trzeba zadać Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Mając doświadczenie 18 letnie relacjach z urzędami te pytania wysłaliśmy 11 lutego do ARP ale do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi! Dlatego też 21 lutego z prośbą do ARP (w załączeniu) o jak najszybsze zajęcie stanowiska.
Sposób reakcji urzędów -spychotechnika, brak reakcji lub przeciąganie w czasie odpowiedzi, niechęć do współpracy - twórców "warunków brzegowych" reaktywacji METRON-u dość wyraźnie wskazuje że spotkanie u Wojewody 23 stycznia było tylko i wyłącznie zabiegiem PR w sezonie wyborczym. Nawet wody Pan Wojewoda nie podłączy dla audytorów. PO co? Lepiej zrobić medialnie "wodę z mózgów" ludziom.

21 lutego, po dwóch tygodniach od naszego pisma z 7 lutego przekazującego pytania audytorów z tzw."wielkiej czwórki", otrzymaliśmy "odpowiedź" od Wojewody Mikołaj Bogdanowicz. Wynika z niej że pytać mamy Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Dwóch tygodni trzeba było na ustalenie tego???
Pismo od Wojewody pokazuje typową spychologię. ARP nie może reprezentować SP bez specjalnych, kierunkowych pełnomocnictw. Kuriozalne są terminy z jakim opóźnieniem Wojewoda odpowiada, ze to nie on a kolega - w tym wypadku ARP i to w sytuacji, kiedy ARP a w ślad za nią Wojewoda dał METRONOWI 2 miesiące na przygotowanie projektu z nieprzekraczalnym terminem na koniec marca.

upload/file/Historia_prywatyzacji_-Rok_2019/Rok_2019/2019-02-21/KP1084-Kuj%27Pom.Urzad_Wojewodzki_Bydgoszcz-Odp.na_pismo_z_07.02.2019-dot.czynnosci_naprawczych_Metronu.pdf

Spotkanie odbyło się na prośbę Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
Na spotkanie przybyli:
sekretarz Marszałaka Województwa Marek Smoczyk
radca prawny -Monika Boczulak
z-ca Dyrektora Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Rafał Modrzewski
Celem było poznanie oczekiwan-ządań pracowników przed Prezydium WRDS
Nasze żadania i oczekiwania były wyrażane w pismach i petycjach kierowanych do Wojewody których kopie wręczono przedstawicielom WRDS.Mailem przesłano też BP z 2017 roku i umówiono się na roboczy kontakt w celu dostraczenia innych danych/informacji
Nasze stanowsiko wyraża się w w trzech punktach:
1.podjęcie prac nad reaktywacją METRON-u.Początek został zrobiony po naszych naciskach -teraz celem jest uzyskanie współpracy ze strony Wojewody,w szczególności uzyskanie odpowiedzi na pytania firm z tzw. wielkiej czworki dotczących jak ta reaktywacja ma być przeprowadzona,jaka jest koncepcja Wojewody. Jego pismo nie jest w tym zakresie precyzyjne.
2.Sytuacja pracowników po przejęciu zakładu pracy- zgodnie z prawem powinni być przejęci wraz z zakładem
3.Szykany wojewody a w tym podłączenie wody,zaprzestanie pomówień,kłamstw i destrukcyjnych działań takich jak ostatnio w stosunku do Mecenas Mierzyńskiej (donos od OIRP grożacy sankcajmi dyscyplinarnymi).Wykonuje ona bardzo ciężką i dpowiedzialna pracę w interesie pracowników,a atak na nią na podstawie kłamstw i pomówień za jej ciężką pracę bardzo mocno wskazuje na nieczyste intencje Wojewody.

2019-02-07 METRON-cotygodniowe spotkanie pracowników
W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie Metronowców. Prezes Leszek Pilarski i mec. Małgorzata Mierzyńska omówili wiele ważnych spraw związanych bezpośrednio z pracownikami, z działaniami na rzecz reaktywacji Metronu, podłączeniem wody. Jedną z bardzo oburzających informacji przekazaną przez p. Leszka Pilarskiego, był donos Krzysztofa Poskropa na r. pr. Małgorzatę Mierzyńską do Okręgowej Izby Radców Prawnych. Wyżej wymieniony „funkcjonariusz publiczny” zarzuca pani Małgorzacie wykonanie zawodu niezgodne z Kodeksem Etyki Radcy Prawnego. Szczegóły można przeczytać na stronie internetowej Metronu . Pomijam fakt, że są tam wypisane brednie, ale za kogo się uważa pan funkcjonariusz, żeby oczerniać, pomawiać, oceniać pracę p. Małgorzaty. Ot mi się znalazł autorytet moralny! Być może to kompleksy, słabość charakteru i emocje oraz osobiste rozgrywki, spowodowały, że zaatakował w formie donosu. Pracownicy oczywiście wystosowali apel do Okręgowej Izby Radców Prawnych, przedstawiając prawdziwą sytuację

https://www.facebook.com/Metron.Torun/videos/334821147242999/?

 

5 lutego otrzymaliśmy informację z SANEPID-u że Wojewoda nie odpwiedział na zalecenia z przed dwóch tygodni podłączenia wody.

 5 lutego  Przez Zarządu METRON Sp. z o.o. oraz mecenas Małgorzata Joanna Mierzyńska otrzymali zaproszenie na Wojewodzką Radę Dialogu Społecznego. Przedmiotem ma być wniosek strony rządowej dotyczący sytuacji w firmie METRON Fabryce Zintegrowanych Systemów Opomiarowania i Rozliczeń Sp. z o.o. Zaproszeni są również przedstawiciele pracowników METRON.

Zarząd 4 lutego przekazał  odpowiedż na propozycje Wojewody Kujawsko-pomorskiego z 23 stycznia do wiadomości Ministra Przedsiębiorczościi Technologii oraz Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Po raz kolejny zmuszeni jesteśmy kierować wezwanie do Wojewody Kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza by nie nie tylko nie upadlał przebywających w biurowcu byłych i aktualnych pracowników METRON-u lecz również nie utrudniał rozpoczynająch się prac nad spełnieniem warunków przekazanych 23 stycznia. Chyba nie o takich trudnych warunkach mówił w wywiadach medialnych które mamy spełnić (chyba raczej wytrzymać) i chyba nie jest jego zamiarem zniechęcenie konsultantów z tzw. "wielkiej czwórki" do pracy. Oni nie są przyzwyczajeni do załatwiania swoich potrzeb pod drzewkiem a i "zapaszki" nie wpłyną korzystnie na rezultaty pracy. Pokażmy że Kujawsko-pomorskie to kulturalne województwo i to nie tylko z faktu że jest opera.

Klamsta, pomówienia,nieróbstwo, brak szacunku do ludzi i marnowanie mienia skarbu Państwa – to były dotychczasowe nasze spostrzeżenia w pracy Pana Wojewody i jego przedstawicieli. W ostatnich dniach doszło do nich również dyskredytacja. Tym razem przedmiotem niecnych działa Wojewody stała się Pani mecenas Mierzyńska. Okazało się że 23 stycznia a więc w dniu kiedy Wojewoda przedstawił Prezesowi Zarządu i właśnie mec. Mierzyńskiej tzw „trudne warunki” – jak wynika z dotychczasowych zachowań dotyczą one przede wszystkim odcięcia wody,co stakje się coraz bardziej uciążliwe i niebezpieczne-Pan Wojewoda był „uprzejmy” tego samego dnia (nie wiadomoe czy przed spotkaniem czy po) złożyć kolejny donosik. Kolejny bo wcześniej już podonosił na Leszka Pilarskiego gdzie tylko mógł. Donosik na mecenas Mierzyńską został złożony w Okręgowej Izbie Radców Prawnych. W treści tego donosiku Pan Wojewoda po raz kolejny potwierdza ze z 8 przykazania zrobił sobie spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dla słabo zaznajomionych z „10 przykazaniami Bożymi” wyjaśniamy że brzmi ono:”Nie mów fałszywegoświadectwa przeciw bliźniemu swemu”, czyli po prostu nie kłam,nie pomawiaj. Prawdziwe okoliczności były przez nas opisywane w poniższych postach oraz w innych pismach w tym i do Prokuratury.

https://www.facebook.com/LeszekPilarskiMetronWodomierzeZegary/videos/2234885276532409/

https://www.facebook.com/LeszekPilarskiMetronWodomierzeZegary/photos/a.345982062876182/345993809541674/?

31 stycznia 2019 r. Zarząd METRON, zgodnie z treścią pisma Wojewody z 23 stycznia i oczekiwaniom Agencji Rzowoju Przemysłu SA, złożył bezpośrednio w siedzibach firm zaproszenie do składania ofert na wykonanie Business Planu i due diligence dla projektu Reaktywacji METRON.

Nasza petycja do wojewody

 

Nasza odpowiedź

23 stycznia 2019 Spotkanie z Wojewodą Mikołaj Bogdanowicz - w załączeniu krótki film ze spotkania. Cieszy tak silna reprezentacja ze strony Pana Wojewody, dająca nadzieję na dalszą konstruktywną współpracę dla reaktywacji firmy Metron.Chciałoby się powiedzieć za Neilem Armstrongiem: "To mały krok człowieka,ale wielki skok dla ludzkości"- ale dla ludzkości (tzn. praconików METRON) to spotkanie nie przyniosło jak na razie nic konkretnego.Ta paląca sprawa jeszcze przed nami a musi być jak najszybciej rozwiązana- bez ich zaangażowania i udziału nie da się METRON-u reaktywować. Trzeba docenić ich determinację dla ratowania firmy i godne szacunku jej oddanie.Propozycja Eva Blaisdell by zrobić o nich, ich walce i ukochanej firmie film jest warta urzeczywistnienia.DziękujęPani Evo za zainteresowanie Ricka Kellarda i Damiana Zielińskiego naszą historią.

 

Nasza proźba o spotkanie. Zapraszamy do zapoznania się z pismem.

Zapraszamy do zapoznania się z pismem.

Egzekucja z nieruchomości - KOMUNIKAT - należności od komornika

Dokument worda w formacie DOCX - komunikat

Aktualizacja 2018-11-27

Zapraszamy do zapoznania się z pismem.

Zdjęcie ze spotkania z pracownikami.

Pracownicy nieodpuszczają i chcą pracować w metronie, licznie przychodzą na spotkania.

Dnia 5 listopada 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie z pracownikami metronu

Dnia 29 pazdziernika 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie z pracownikami metronu

Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba! ( Gombrowicz) - tak powinno brzmieć ostatnie zdanie popełnionego wczoraj przez dziennikarkę Nowości Małgorzatę O. sensacyjnego potworka.....

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 października 2018 o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej przy ulicy Targowej 12 w Toruniu.

Zdjęcie z kornelem morawieckim.

Nasze wspólne zdjęcia

Zdjęcia do pobrania

Informacja METRON o zaprzestaniu działalności operacyjnej

Zarząd Spółki METRON z siedzibą w Toruniu informuje, iż w związku z:

  • Wyrokiem Sądu Apelacyjnego z dnia 12 lipca 2018 r.,

Odpowiedź Kancelarii Prezydenta na wystąpienie pracowników:

Uprzejmie informujemy, że zwróciliśmy się do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
(adres: ul. Jagiellońska 3, 85-950 Bydgoszcz) z prośbą o analizę przedstawionej sprawy,
podjęcie właściwych czynności, zgodnie z przysługującymi kompetencjami, oraz udzielenie
Państwu odpowiedzi i przekazanie jej kopii do Kancelarii Prezydenta RP.

W oparciu o dotychczasowe dzialania różnych instytucji państwowych, sprawa bardzo przypomina patplogie ukazane w filmie "Uklad zamknięty" a przypadek METRON-u jest nie wiedzieć czemu totalnym przeciwieństwem deklaracji naszego rządu dbałości o rodzimy biznes i interes Skarbu Państwa.

Przedstawiciele METRON-u spotkali sie w Sejmie z Kornelem Morawieckim, marszałkiem seniorem obecnego parlamentu, założycielem Solidarności Walczącej z czasów opozycji PRL oraz założycielem Partii Wolni i Solidarni

Postaw na sprawdzoną markę! Dowiedz się jak skutecznie oszczędzać. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego: https://metronsklep.c-i.com.pl/. 

 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego pod adresem: https://metronsklep.c-i.com.pl/ .

Jako pionierzy systemów opomiarowania oferujemy w swoim asortymencie wodomierze, ciepłomierze, programatory oraz wiele innych artykułów. 

 

 

Chcielibyśmy poznać Państwa opinię na temat naszej nowej nakładki radiowej do wodomierzy. 

 

Wielka licytacja2017-03-17 Wielka licytacja

Wszystkich zainteresowanych licytacją produktów marki METRON zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową firmy.

W tym roku obchodzimy 97 lecie istnienia naszej firmy. Jest to dobra okazja do podsumowań

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno zegary, jak i historia z nimi związana. Publikujemy krótki esej na ten temat oraz informujemy, że prace nad reaktywacją tejże produkcji w METRON-ie trwają. 

W związku z publikacją nieprawdziwych informacji dotyczących naszej firmy, przedstawiamy treść sprostowania.

W artykule zamieszczonym w dzienniku Nowości oraz w jego wydaniu internetowym w dniu 13 marca 2017 r. ukazała się informacja, że w tym dniu ma odbyć się licytacja ruchomoći spółki METRON. Informacja była nieprawdziwa i wprowadziła chaos oraz dezorganizację w pracy spółki. 

Spółka życzyłaby sobie większej rzetelności i obiektywizmu w publikowaniu następnych materiałów na jej temat.

 

Metron, firmę, która w 2000 roku zatrudniała 1000 ludzi i zaopatrywała w wodomierze 70 procent polskich odbiorców, zniszczyli urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa

  • Newsletter

METRON

Fabryka Zintegrowanych Systemów
Opomiarowania i Rozliczeń Sp. z o.o.

87-100 Toruń, ul. Targowa 12/22
tel. (0-56) 639-26-16
e-mail: office@metron.torun.pl

NIP 879-00-18-279

Masz pytania? Napisz do nas

X
plenru